“Segíts magadon, az Isten is megsegít!”
Vannak olyan esetek, amikor már csak a Jóisten segíthet. A szellemműtét mélytudat szinten történik, a meditáció alatt elmegyünk a Jóisten elé, lerakunk minden negatív tulajdonságunkat, szokásunkat, érzésünket, negatív gondolatainkat, bocsánatot kérünk mindazért, amivel magunknak ártottunk. Majd elmegyünk egy szellemgyógyászati gyógyító helyre, ahol a beteg szervünket a Jóistentől kapott eszközzel szellemi segítséggel kiműtjük, majd elégetjük. Ezután kérünk egy új, egészséges szervet, melyet miután megkaptunk szellemi segítőink behelyezik a testünkbe. A meditáció alatt átélt események átíródnak a fizikai testbe és az eredmény nagymértékű javulás, vagy a tudomány által megmagyarázhatatlan csodás gyógyulás is lehet.